آموزش اضافه کردن دامنه جدید در پلسک

آموزش اضافه کردن دامنه جدید در پلسک

قبلا با هم در رابطه با نحوه ی افزودن دامنه ی جدید یا Addon دامین در کنترل پنل های سی پنل و دایرکت ادمین صحبت کردیم بودیم. اما آموزش افزودن دامنه ی جدید در کنترل پنل پلسک ویندوز از قلم افتاده بود. به همین جهت امروز با آموزش اضافه کردن دامنه ی جدید در پلسک در خدمت شما هستیم. برای اضافه کردن یک دامنه ی جدید در پلسک، پس از حصول اطمینان از اینکه پلن میزبانی شما، دارای امکان افزودن دامنه ی جدید است، میتوانید بر اساس مراحلی که در ادامه درج شده عمل کنید :

ابتدا به کنترل پنل هاستینگ خود وارد شوید. اگر نمیدانید چگونه باید این کار را انجام دهید، ابتدا آموزش ورود به پلسک را مطالعه کنید.
سپس مطابق تصویر زیر به بخش Websites and Domains رفته و بر روی دکمه Add Domain که در تصویر زیر با رنگ آبی به نمایش در آمده کلیک کنید :

اد کردن دامنه در پلسک - اضافه کردن دامنه در پلسک

پس از کلیک روی دکمه ی مورد نظر صفحه ی جدیدی مشابه تصویر زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد :

آموزش اضافه کردن دامنه در plesk

در این صحفه در بخش Domain name آدرس دامنه ی خود را بدون http یا www وارد کنید.
سپس در بخش Hosting type از آنجایی که مایلیم این دامنه مانند ادآن دامین عمل کرده و فضای هاستینگ داشته باشد، گزینه ی Website hosting را انتخاب کنید.
دو گزینه ی بعد را جهت استفاده از سرویس دی ان اس و سرویس ایمیل فعال بگذارید.
حالا قسمت Document root باید خود به خود پر شده باشد. بنابراین نیازی نیست مقدار موجود در این بخش را تغییر دهید.
در قسمت بعدی یعنی Preferred domain میتوانید تعیین کنید که دامنه ی شما فقط با www یا فقط بدون www باز شود و یا در صورتی که مایلید دامنه در هر دو حالت در دسترس باشد میتوانید گزینه ی none را انتخاب کنید. در دو حالت اول، ریدایرکت 301 به صورت اتوماتیک توسط کنترل پنل، برای دامنه ی شما تعریف خواهد شد.
در پایان روی OK کلیک کنید تا دامنه ی جدید به هاست شما افزوده شود. حالا به سادگی به مراجعه به فایل منیجر دامنه ی مورد نظر میتوانید محتوای دلخواه را در آن آپلود کرده و استفاده از آن را آغاز کنید.

اشتراک در خبرنامه ونداهاست
با عضویت در خبرنامه ونداهاست، اولین کسی باشید که از پیشنهادها، تخفیف ها و امکانات جدید ونداهاست باخبر میشود.
ایمیل شما محرمانه باقی خواهد ماند و در هر زمان میتوانید اشتراک خود را لغو کنید.

دسترسی آسان به این صفحه لینک کوتاه :
QR Code For:  آموزش اضافه کردن دامنه جدید در پلسک

Post Author: Admin