آموزش ایجاد اکانت ایمیل No Reply در کنترل پنل پلسک

آموزش ایجاد اکانت ایمیل No Reply در کنترل پنل پلسک

گاهی پیش می آید که شما مایل هستید یک اکانت ایمیل ایجاد کنید که قادر به ارسال ایمیل باشد ولی نتواند هیچگونه ایمیلی از دیگران دریافت کند. مثلا فرض کنید شما یک سیستم تیکتینگ و پشتیبانی آنلاین دارید و مایل هستید که کاربران شما حتما برای ارسال پاسخ وارد پنل کاربری خود شوند و از طریق پنل کاربری خود به تیکت هایشان پاسخ بدهند. یا مثلا هیچ دلیلی ندارد که کاربران بتوانند به ایمیلهایی که حاوی اطلاعات سرویس خریداری شده ی آنها هستند، پاسخی ارسال کنند. به هر شکل موارد از این دست بسیارند و چیزی که در چنین مواقعی پاسخگوی نیاز شما خواهد بود، ایجاد یک آدرس ایمیل No Reply است.
در آموزش های قبلی آموختیم که چطور در سی پنل و دایرکت ادمین یک ایمیل no reply بسازیم. در این آموزش هدفمان این است که نحوه ی انجام این کار را در کنترل پنل پلسک (ویندوز) با هم مرور کنیم. بنابراین با ما همراه باشید.
توجه داشته باشید که آموزش ما بر مبنای پلسک 12.0 تنظیم شده است و ممکن است بر اساس ورژن پلسک شما، کمی با چیزی که شما در پنل خود میبینید متفاوت باشد.

ایمیل No Reply چیست؟
ایمیل No Reply ایمیلی است که قادر به ارسال پست الکترونیک باشد ولی قادر نباشد پیامی دریافت کند. معمولا آدرس چنین ایمیلی را به یکی از شکل های زیر در نظر میگیرند :

noreply@domain.com
no-reply@domain.com

گرچه هیچ الزامی نیست که حتما در آدرس این نوع ایمیل ها از عبارت no reply استفاده شده باشد ولی به این جهت که دیدن عبارت no reply پیشاپیش به کاربر اعلام میکند که این آدرس ایمیل قادر به دریافت پیام نیست، بنابراین استفاده از این آدرس اولویت دارد ولی در عمل، هر آدرسی میتواند تبدیل به یک ایمیل no reply شود.
ایمیل های no reply بسته به تنظیمی که شما روی آنها انجام میدهید، ممکن است صرفا ایمیل ارسال را دریافت کرده و سپس دور بریزند و یا از همان ابتدا به ارسال کننده ی ایمیل اعلام کنند که قادر به دریافت ایمیل نیستند.

چگونه در Plesk یک اکانت ایمیل No Reply بسازیم؟
برای انجام این کار ابتدا وارد کنترل پنل پلسک شده سپس به تب Mail رفته و بر روی Create Email Address کلیک کنید.

آموزش ساختن ایمیل در پلسک ویندوز

در مرحله ی بعد فرم مخصوص ایجاد آدرس ایمیل برای شما باز خواهد شد که مطابق با تصویر زیر خواهد بود :

ایجاد ایمیل noreply در plesk

در این بخش، ابتدا در قسمت Email address نامی مناسب برای خود انتخاب کنید. مثلا ما در اینجا عبارت noreply را استفاده کرده ایم.
سپس تیک گزینه ی Access to the Control Panel را بردارید.
رمز عبوری مناسب برای ایمیلتان انتخاب کنید و سپس تیک گزینه ی Mailbox را هم بردارید. با انجام این کار، ایمیل ایمیل دیگر قادر به دریافت هیچ ایمیلی نیست چون اصلا صندوق ایمیل ندارد و تنها یک آدرس است.
در پایان بر روی دکمه ی OK کلیک کنید تا ایمیل no reply شما ساخته شده و آماده ی کار شودد.

اشتراک در خبرنامه ونداهاست
با عضویت در خبرنامه ونداهاست، اولین کسی باشید که از پیشنهادها، تخفیف ها و امکانات جدید ونداهاست باخبر میشود.
ایمیل شما محرمانه باقی خواهد ماند و در هر زمان میتوانید اشتراک خود را لغو کنید.

دسترسی آسان به این صفحه لینک کوتاه :
QR Code For:  آموزش ایجاد اکانت ایمیل No Reply در کنترل پنل پلسک

Post Author: Admin