آموزش ایجاد ایمیل No Reply در cPanel

آموزش ایجاد ایمیل No Reply در cPanel

گاهی پیش می آید که شما مایل هستید یک اکانت ایمیل ایجاد کنید که قادر به ارسال ایمیل باشد ولی نتواند هیچگونه ایمیلی از دیگران دریافت کند. مثلا فرض کنید شما یک سیستم تیکتینگ و پشتیبانی آنلاین دارید و مایل هستید که کاربران شما حتما برای ارسال پاسخ وارد پنل کاربری خود شوند و از طریق پنل کاربری خود به تیکت هایشان پاسخ بدهند. یا مثلا هیچ دلیلی ندارد که کاربران بتوانند به ایمیلهایی که حاوی اطلاعات سرویس خریداری شده ی آنها هستند، پاسخی ارسال کنند. به هر شکل موارد از این دست بسیارند و چیزی که در چنین مواقعی پاسخگوی نیاز شما خواهد بود، ایجاد یک آدرس ایمیل No Reply است.
در آموزش قبلی یاد گرفتیم که چطور در دایرکت ادمین یک ایمیل no reply بسازیم. در این آموزش هدفمان این است که نحوه ی انجام این کار را در کنترل پنل cPanel با هم مرور کنیم. بنابراین با ما همراه باشید.

ایمیل No Reply چیست؟
ایمیل No Reply ایمیلی است که قادر به ارسال پست الکترونیک باشد ولی قادر نباشد پیامی دریافت کند. معمولا آدرس چنین ایمیلی را به یکی از شکل های زیر در نظر میگیرند :

noreply@domain.com
no-reply@domain.com

گرچه هیچ الزامی نیست که حتما در آدرس این نوع ایمیل ها از عبارت no reply استفاده شده باشد ولی به این جهت که دیدن عبارت no reply پیشاپیش به کاربر اعلام میکند که این آدرس ایمیل قادر به دریافت پیام نیست، بنابراین استفاده از این آدرس اولویت دارد ولی در عمل، هر آدرسی میتواند تبدیل به یک ایمیل no reply شود.
ایمیل های no reply بسته به تنظیمی که شما روی آنها انجام میدهید، ممکن است صرفا ایمیل ارسال را دریافت کرده و سپس دور بریزند و یا از همان ابتدا به ارسال کننده ی ایمیل اعلام کنند که قادر به دریافت ایمیل نیستند.

چگونه در cPanel یک اکانت ایمیل No Reply بسازیم؟
طبق معمول برای انجام این کار پیش از هر چیز لازم است که یک اکانت ایمیل عادی ایجاد کنید. به عنوان مثال میتوانید برای این اکانت آدرس noreply@domain.com را انتخاب کنید. اگر نمیدانید چطور میتوانید در سی پنل ایمیل ایجاد کنید، روی اینجا کلیک کنید و آموزش انجام این کار را مطالعه کنید و سپس برگردید و ادامه ی آموزش را پیگیری کنید.
در ادامه برای ایجاد یک ایمیل No Reply طبق مراحل زیر عمل کنید :
پس از ورود به کنترل پنل cPanel در قسمت Email Management Tools بر روی آیکن مربوط به E-Mail Forwarders کلیک کنید.
در صفحه ی باز شده بر روی دکمه Add Forwarder کلیک کنید تا فرمی مشابه زیر برای شما به نمایش گذاشته شود :

چگونه یک Email Forwarder در سی پنل ایجاد کنیم

حالا پیش از هر کاری در قسمت Address to Forward نام ایمیل no reply خود را وارد کنید.
در اینجا اگر مایلید پیام های دریافتی همراه با ارسال پیام خطا به کاربر، دور ریخته شوند، گزینه ی Discard with error to sender را انتخاب نمایید و سپس پیامی در قسمت Failure Message تایپ نمایید. این همان پیامی خطایی بود که هر شخصی که به آدرس ایمیل no reply شما ایمیل ارسال کند، آن را دریافت خواهد کرد.
اما اگر مایل هستید که ایمیل دریافتی بدون فرستادن خطا به ارسال کننده ایمیل پاک شود، در همین صفحه کمی پایین تر بروید و مطابق تصویر زیر روی Advanced Options کلیک کنید تا تنظیم جدیدی در اختیار شما قرار بگیرد :

تنظیمات پیشرفته ایمیل noreply

در اینجا گزینه ی Discard را انتخاب کنید و در پایان بر روی دکمه Add Forwarder کلیک کنید تا ایمیل no reply شما ایجاد شده و آماده ی کار شود.

برای آشنایی بیشتر با نحوه ی کار Forwarder ها در cPanel میتوانید این مقاله را مطالعه کنید.

اشتراک در خبرنامه ونداهاست
با عضویت در خبرنامه ونداهاست، اولین کسی باشید که از پیشنهادها، تخفیف ها و امکانات جدید ونداهاست باخبر میشود.
ایمیل شما محرمانه باقی خواهد ماند و در هر زمان میتوانید اشتراک خود را لغو کنید.

دسترسی آسان به این صفحه لینک کوتاه :
QR Code For:  آموزش ایجاد ایمیل No Reply در cPanel

Post Author: Admin