آموزش ایجاد دیتابیس در کنترل پنل cPanel

آموزش ایجاد دیتابیس در cPanel

هرگاه بخواهید بر روی هاست خود اسکریپت جدیدی نصب کنید، نیاز دارید که یک دیتابیس یا پایگاه داده نیز ایجاد نمایید تا اسکریپت مورد نظر شما به درستی بر روی هاست شما نصب شده و قادر باشد اطلاعات مربوط به کارکرد خود را درون این دیتابیس نگهداری کند. بنابراین دانستن روش ایجاد دیتابیس در cPanel برای هر شخصی که با این کنترل پنل کار میکند کاملا ضروری بوده و به عنوان دانشی اصلی و پایه ای در کار با هاست به شمار میرود. در عین حال خیالتان را نیز راحت کنیم چرا که ساختن دیتابیس و استفاده از آن بسیار ساده بوده و در چند مرحله کوتاه قابل اجراست. بنابراین برای یادگیری نحوه انجام این کار، در ادامه با ما همراه باشید.

هرگاه که شما یک دیتابیس ایجاد میکنید، برای اینکه قادر به استفاده از آن باشید لازم است که یک کاربر نیز برای آن ایجاد کنید. طی مراحل زیر با هم به ایجاد یک پایگاه داده و کاربر آن خواهیم پرداخت. برای ایجاد دیتابیس و کاربر مربوط به آن، در سی پنل دو روش وجود دارد. در اینجا ما روش ساده تر را که با استفاده از ویزارد دنبال میشود به شما خواهیم آموخت. مراحل ایجاد دیتابیس و کاربر آن در سی پنل به شرح زیر است :
1 – وارد کنترل پنل cPanel شده و در بخش Databases بر روی آیکن مربوط به MySQL Database Wizard کلیک کنید.

MySQL Database Wizard

2 – صفحه ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که نام دیتابیس را از شما سوال میکند.

نام دیتابیس

در این صفحه در فیلد New Database یک نام برای دیتابیس خود انتخاب کرده و بر روی دکمه Next Step کلیک کنید تا به مرحله ی بعدی بروید.

ایجاد کاربر برای دیتابیس

3 – در این مرحله لازم است اطلاعات کاربر دیتابیس را در فرم وارد کنید. بنابراین در فیلد Username نام کاربر مورد نظرتان را برای دیتابیس وارد نمایید و در دو فیلد مربوط به Password رمز عبور خود را دو بار عینا” تایپ کنید و در پایان بر روی Create User کلیک کنید تا به مرحله ی بعد هدایت شوید.

دسترسی های دیتابیس

4 – حالا در صفحه مربوط به دسترسی های کاربر دیتابیس، گزینه ی All Privileges را تیک بزنید تا کاربر شما همه ی دسترسی ها را داشته باشد و در پایان بر روی Next Step کلیک کنید.
5 – دیتابیس و کاربر مربوط به آن ساخته شده و اطلاعات آن برای شما به نمایش در خواهد آمد. حالا میتوانید اطلاعات دیتابیس جدید خود را به سادگی در اسکریپتتان وارد کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید.

نحوه حذف دیتابیس یا کاربر دیتابیس
برای انجام این کار کافی است در کنترل پنل cPanel از بخش Databases روی آیکن مربوط به MySQL Databases کلیک نمایید تا لیستی از دیتابیس ها و کاربران آنها برای شما به نمایش در بیاید. حالا کافی است جلوی هر یک از آنها که مایلید حذف شود بر روی لینک Delete کلیک کرده و عملیات را تایید نمایید.

اشتراک در خبرنامه ونداهاست
با عضویت در خبرنامه ونداهاست، اولین کسی باشید که از پیشنهادها، تخفیف ها و امکانات جدید ونداهاست باخبر میشود.
ایمیل شما محرمانه باقی خواهد ماند و در هر زمان میتوانید اشتراک خود را لغو کنید.

دسترسی آسان به این صفحه لینک کوتاه :
QR Code For:  آموزش ایجاد دیتابیس در کنترل پنل cPanel

Post Author: Admin