آموزش ریدایرکت و پارک دامنه در کنترل پنل دایرکت ادمین

آموزش ریدایرکت و پارک دامنه در کنترل پنل دایرکت ادمین

در این آموزش قرار است با هم روش ریدایرکت کردن یک دامنه به مقصد مورد نظر و سپس روش پارک یک دامنه در کنترل پنل DirectAdmin را مورد بررسی قرار دهیم. آموزشی که در ادامه آمده، بر اساس قالب پیشفرض دایرکت ادمین در ونداهاست برای شما تهیه شده، بنابراین تصاویری که میبینید ممکن است با قالب دایرکت ادمین شما متفاوت باشد. اما روش کلی کار به همین صورت خواهد بود که در ادامه ی مطلب آمده است.

برای شروع کار ابتدا وارد کنترل پنل دایرکت ادمین شوید.
مطابق تصویر زیر، از قسمت Domain Management وارد ناحیه ی Domain Pointers شوید.

آموزش ریدایرکت و پارک دامنه در کنترل پنل دایرکت ادمین

پس از ورود به یخش Domain pointers صفحه ای مشابه شکل زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد :

آموزش ریدایرکت و پارک دامنه در کنترل پنل دایرکت ادمین

برای پارک یک دامنه :
1 – دامنه ای که مایلید بر روی دامنه ی فعلی شما در دایرکت ادمین پارک شود را در قسمت Source Domain بدون http://www. وارد نمایید.
2 – اطمینان حاصل کنید که گزینه ی Create an Alias تیک خورده باشد.
3 – روی دکمه ی Add کلیک کنید. دامنه ی پارک شده باید در قسمت پایینی صفحه، در لیست دامنه های پارک/ریدایرکت شده به نمایش در بیاید.

برای ریدایرکت یک دامنه :
ریدایرکت دامنه در کنترل پنل دایرکت ادمین به دو شکل مختلف و با دو منظور مختلف انجام میشود. حالت اول، زمانی است که مایل هستید یک دامنه ی بیرونی را، به دامنه ی فعلی خود در دایرکت ادمین ریدایرکت کنید. برای این کار به شکل زیر عمل کنید :

1 – در قسمت Source Domain دامنه ای که مایلید به دامنه ی فعلی شما در دایرکت ادمین ریدایرکت شود را بدون http://www. وارد نمایید.
2 – تیک گزینه ی Create as an Alias را بردارید. (این گزینه نباید تیک بخورد وگرنه دامنه بجای ریدارکت، پارک خواهد شد)
3 – روی دکمه ی Add کلیک کنید تا دامنه ی مورد نظر ریدایرکت شده و در لیست دامنه های پارک/ریدایرکت شده در پایین صفحه به نمایش در بیاید.

حالت دوم ریدایرکت زمانی است که شما میخواهید یک آدرس داخلی مثلا دامنه ای که از پیش به دایرکت ادمین اضافه کرده اید را به مسیر جدیدی هدایت کنید. یا مثلا مایلید یک زیر فولدر از سایت شما به مسیر جدیدی هدایت شود. برای انجام این کار به شکل زیر عمل کنید :
1 – از بخش اصلی مدیریت دایرکت ادمین، این بار از بخش Domain Management به ناحیه ی Site Redirection بروید. (مطابق تصویر زیر)

Site Redirection

پس از ورود به این ناحیه، صفحه ای مطابق شکل زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد :

Site Redirection

برای ریدایرکت یک مسیر به مسیر یا دامنه ی دیگر :
1 – ابتدا باید مسیر دلخواه خود (مسیر مبدا) را در قسمت Local URL Path وارد کنید. مثلا اگر میخواهید دامنه ی اصلی شما به مسیر دیگری منتقل شود، کافی است این بخش را خالی بگذارید (در این حالت ریدایرکت روی روت سایت اعمال میشود ). اما اگر میخواهید مسیر خاصی، مثلا آدرسی مانند http://yourdomain.com/forum را به مسیر دیگری هدایت کنید، کافی است در این بخش عبارت /forum را وارد نمایید.
2 – در این مرحله در قسمت Redirect Type نوع ریدایرکت دلخواه خود را انتخاب نمایید. ریدایرکت 302 – Temporary نشانگر ریدایرکت موقتی بوده و ریدایرکت 301 – Permanent نشانگر ریدایرکت همیشگی است. همانطور که در آموزش های قبلی هم تاکید شد، انتخاب صحیح این گزینه در سئوی سایت شما نقش خواهد داشت.
3 – در قسمت Destination URL مسیری که مایلید به آن ریدایرکت شوید (آدرس مقصد) را وارد نمایید. مثلا ممکن است شما بخواهید مسیر /forum را به روت اصلی سایت هدایت کنید. در این حالت کافی است در قسمت Destination URL آدرس کامل سایت خود را وارد نمایید و سپس روی دکمه ی Save کلیک کنید.
ریدایرکت شما باید در لیست ریدایرکت ها در پایین صفحه به نمایش گذاشته شود.

پاک کردن یک ریدایرکت / پارک :
شما میتوانید در هر زمان، با انتخاب ریدایرکت / پارک دامین مورد نظر، و کلیک روی دکمه ی Delete آن را حذف نمایید.

نکته :
پیش از انجام کار از صحیح بودن DNS های ست شده بر روی دامنه هایی که میخواهید عملیات پارک و ریدایرکت را با آنها انجام دهید اطمینان حاصل کنید تا کار شما به درستی انجام شود.
توجه داشته باشید که اجرایی شدن کلیه ی اعمال مربوط به دامنه ممکن است تا چند ساعت به طول بیانجامد. بنابراین لازم است کمی صبور باشید.

اشتراک در خبرنامه ونداهاست
با عضویت در خبرنامه ونداهاست، اولین کسی باشید که از پیشنهادها، تخفیف ها و امکانات جدید ونداهاست باخبر میشود.
ایمیل شما محرمانه باقی خواهد ماند و در هر زمان میتوانید اشتراک خود را لغو کنید.

دسترسی آسان به این صفحه لینک کوتاه :
QR Code For:  آموزش ریدایرکت و پارک دامنه در کنترل پنل دایرکت ادمین

Post Author: Admin