آموزش ساختن ایمیل no reply در دایرکت ادمین

آموزش ساختن ایمیل no reply در دایرکت ادمین

گاهی پیش می آید که شما مایل هستید یک اکانت ایمیل ایجاد کنید که قادر به ارسال ایمیل باشد ولی نتواند هیچگونه ایمیلی از دیگران دریافت کند. مثلا فرض کنید شما یک سیستم تیکتینگ و پشتیبانی آنلاین دارید و مایل هستید که کاربران شما حتما برای ارسال پاسخ وارد پنل کاربری خود شوند و از طریق پنل کاربری خود به تیکت هایشان پاسخ بدهند. یا مثلا هیچ دلیلی ندارد که کاربران بتوانند به ایمیلهایی که حاوی اطلاعات سرویس خریداری شده ی آنها هستند، پاسخی ارسال کنند. به هر شکل موارد از این دست بسیارند و چیزی که در چنین مواقعی پاسخگوی نیاز شما خواهد بود، ایجاد یک آدرس ایمیل No Reply است.

ایمیل No Reply چیست؟
ایمیل No Reply ایمیلی است که قادر به ارسال پست الکترونیک باشد ولی قادر نباشد پیامی دریافت کند. معمولا آدرس چنین ایمیلی را به یکی از شکل های زیر در نظر میگیرند :

noreply@domain.com
no-reply@domain.com

گرچه هیچ الزامی نیست که حتما در آدرس این نوع ایمیل ها از عبارت no reply استفاده شده باشد ولی به این جهت که دیدن عبارت no reply پیشاپیش به کاربر اعلام میکند که این آدرس ایمیل قادر به دریافت پیام نیست، بنابراین استفاده از این آدرس اولویت دارد ولی در عمل، هر آدرسی میتواند تبدیل به یک ایمیل no reply شود.
ایمیل های no reply بسته به تنظیمی که شما روی آنها انجام میدهید، ممکن است صرفا ایمیل ارسال را دریافت کرده و سپس دور بریزند و یا از همان ابتدا به ارسال کننده ی ایمیل اعلام کنند که قادر به دریافت ایمیل نیستند.

چگونه یک ایمیل No Reply ایجاد کنیم؟
برای ساختن یک ایمیل no reply پیش از هر چیز نیاز به داشتن یک آدرس ایمیل عادی دارید. بنابراین ابتدا یک آدرس ایمیل مثلا به آدرس noreply@domain.com ایجاد کنید. اگر نمیدانید چطور در دایرکت ادمین ایمیل بسازید، برای یادگیری روی اینجا کلیک کنید.
حالا ادامه ی مراحل را به شکل زیر دنبال کنید :
ابتدا وارد دایرکت ادمین شده در بخش Email management بر روی Forwarders کلیک نمایید.

چگونه یک Forwarder بسازیم

سپس در صفحه ی جدیدی که برایتان باز شده، مانند شکل زیر بر روی Create new email Forwarder کلیک نمایید. حالا باید فرمی مشابه شکل زیر مشاهده کنید :

آشنایی با Forwarder ها و نحوه ایجاد آنها در دایرکت ادمین

در قسمت Forwarder name دقیقا نام همان ایمیلی که همین الان برای آدرس no reply تان ساخته بودید را وارد کنید.
خوب حالا زمان تصمیم گیری است. اینجا باید تصمیم بگیرید که مایلید این صندوق ایمیل، هر پیامی که دریافت میکند را تایید کند و سپس دور بریزد، یا اینکه مایلید این صندوق ایمیل به طور کلی پیامی دریافت نکند و این امر را با ارسال پیام خطا به کاربر نیز اعلام کند. وقتی در این مورد تصمیم گرفتید، بر اساس نیاز خود در قسمت Destination Email یکی از دو مقدار زیر را قرار دهید :

:fail: – عدم دریافت پیام و ارسال پیام خطا به کاربر برای آگاه کردن وی از عدم دریافت
:blackhole: – دریافت پیام و سپس دور ریختن آن

در مرحله ی بعدی روی دکمه ی Create کلیک کنید تا ایمیل No Reply شما ساخته شود. به همین سادگی کار تمام شد.

اشتراک در خبرنامه ونداهاست
با عضویت در خبرنامه ونداهاست، اولین کسی باشید که از پیشنهادها، تخفیف ها و امکانات جدید ونداهاست باخبر میشود.
ایمیل شما محرمانه باقی خواهد ماند و در هر زمان میتوانید اشتراک خود را لغو کنید.

دسترسی آسان به این صفحه لینک کوتاه :
QR Code For:  آموزش ساختن ایمیل no reply در دایرکت ادمین

Post Author: Admin