آموزش تنظیم نرم افزار Outlook برای ارسال و دریافت ایمیل

آموزش تنظیم نرم افزار Outlook برای ارسال و دریافت ایمیل

برای عموم کاربران سر زدن به اکانت هاستینگ جهت چک کردن ایمیل ها دشوار بوده و اصلا خوش آیند نیست. البته این مسئله بی دلیل هم نیست چرا که حتی اگر در نظر بگیریم راه های دسترسی آسانی هم به ایمیل ها وجود دارد، باز هم واسط گرافیکی به کار گرفته شده در بخش ایمیل هاست ها اصلا جالب نیست و در مقایسه با سرویس های رایگان عمومی مانند جی میل و یاهو، طبیعی است که کسی رقبتی به کار کردن با سرویس های ایمیل موجود بر روی هاست ها را نداشته باشد.
دقیقا به همین دلیل است که افرادی که با ایمیل هایشان زیاد سر و کار دارند ترجیح میدهند از نرم افزار Microsoft Outlook برای این کار استفاده کنند.
در این پست به شما آموزش خواهم داد چطور مایکروسافت آوت لوک را برای این کار تنظیم نمایید. توجه داشته باشید که این آموزش برای آوت لوک 2010 آماده شده و اگر ورژن شما متفاوت است ممکن است تفاوت هایی بین شیوه ی اعمال تنظیمات در ورژن شما با ورژن 2010 وجود داشته باشد. اما به طور کلی شیوه ی ارسال کار به شکلی است که در ادامه آمده است. لطفا با ادامه ی مطلب همراه باشید.

چگونه آوت لوک را برای دریافت و ارسال ایمیل تنظیم کنیم؟
1- ابتدا برنامه ی آوت لوک را باز کرده و به تب File بروید.

چگونه آوت لوک را برای دریافت و ارسال ایمیل تنظیم کنیم؟

2- روی دکمه ی Add Account در زیر بخش Account Information کلیک کنید تا پنجره ای با نام Add New Account برای شما باز شود. در هر مرحله با کلیک بر روی دکمه ی Next به مرحله ی بعد خواهید رفت.
3- در این پنجره گزینه ی آخر، یعنی Manually configure server setting or additional server types را انتخاب نمایید. این گزینه را انتخاب میکنیم تا در صورتی که سرور نیاز به Authentication داشت بتوانیم به راحتی و بدون مشکل آن را فعال کنیم وگرنه هیچ ایرادی ندارد اگر با حالت اتوماتیک جلو بروید.
4- گزینه ی Internet E-mail را انتخاب نمایید.
5- فیلد های موجود را با اطلاعات دقیق و صحیح خود پر نمایید.
در بخش User Information در قسمت Your Name نام و نام خانوادگی و در بخش E-mail Address ایمیلی را که مایلید برای کار با آوت لوک تنظیم کنید وارد نمایید.
در بخش Server Information نوع اکانت خود را بر روی IMAP قرار داده و در بخش Incoming mail server و Outgoing mail server (SMTP) اطلاعات مربوط به میل سرور خود را وارد کنید. به طور معمول این آدرس برابر mail.yourdomain.com است. مثلا برای ایمیل admin@vandahost.net در این قسمت من آدرس mail.vandahost.net را وارد میکنم. در صورتی که میخواهید آوت لوک را برای سرویس های دیگر ممکن است این اطلاعات متفاوت باشد. در صورت نیاز این اطلاعات را از سرویس دهنده درخواست کنید.
در قسمت Logon Information در بخش User Name آدرس ایمیل خود را به طور کامل وارد کنید.
در قسمت Password رمز عبوری که برای اکانت خود برگزیدید را وارد نمایید و تیک گزینه ی Remember password را نیز بزنید.
در صورت نیاز گزینه ی Require logon using secure password Authentication را نیز بزنید.
6- در صورتی که سرور SMTP شما نیاز به Authentication داشته باشد لازم است روی دکمه ی More Settings… در گوشه ی پایین-راست پنجره کلیک کرده و به تب Outgoing Server مراجعه نموده و گزینه ی My Outgoing Server (SMTP) requires Authentication را تیک بزنید و سپس تنظیمات را تایید کنید.
7- برای اینکه از صحت اطلاعات وارد شده و صحیح بودن کانکشن به سرور مطمئن شوید روی دکمه ی Test Account Settings در سمت راست- بالا کلیک کنید. در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد هر دو تست لاگین به میل سرور و ارسال ایمیل با موفقیت انجام خواهد شد. در غیر این صورت لازم است بر اساس اروری که دریافت میکنید اطلاعات را تصحیح کنید.
8- بر روی دکمه ی Next کلیک کنید و سپس Finish را انتخاب نمایید.
پس از اتمام کار ایمیل جدید شما در سمت چپ پنجره ی اصلی آوت لوک لیست خواهد شد. کافی است روی فلش کوچک پشت ایمیل کلیک کنید تا محتویات آن پدیدار شود.

چگونه آوت لوک را برای دریافت و ارسال ایمیل تنظیم کنیم؟

عیب یابی :
اگر در هنگام ارسال ایمیل با ارور The Sent Items folder is unavailable مواجه میشوید :
به تب File مراجعه کرده و Account Settings و سپس روی زیر مجموعه ی آن کلیک کنید.

عیب یابی

در پنجره ی جدیدی که برایتان باز میشود آدرس ایمیل مورد نظرتان را از تب E-mail انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه ی Change کلیک کنید.

آموزش تنظیم نرم افزار Outlook برای ارسال و دریافت ایمیل

در پنجره ی Change Account بر روی دکمه ی More settings که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کرده و به تب Sent Items بروید.
گزینه ی Save sent items in the following folder on the server را تیک بزنید.
پس از انتخاب Inbox روی دکمه ی New Folder کلیک کنید و یک فولدر با نام sent بسازید. توجه کنید که تنها از حروف کوچک استفاده کنید وگرنه به ارور برخورد میکنید.
فولدری که به تازگی با نام sent ساخته اید را انتخاب کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

آموزش تنظیم نرم افزار Outlook برای ارسال و دریافت ایمیل

از این به بعد در ارسال ایمیل مشکلی وجود نخواهد داشت.

اگر در هنگام پاک کردن ایمیل هایتان با ارور The Deleted Items folder is unavailable مواجه میشوید :
به تب File مراجعه کرده و Account Settings و سپس روی زیر مجموعه ی آن کلیک کنید.

عیب یابی

در پنجره ی جدیدی که برایتان باز میشود آدرس ایمیل مورد نظرتان را از تب E-mail انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه ی Change کلیک کنید.

آموزش تنظیم نرم افزار Outlook برای ارسال و دریافت ایمیل

در پنجره ی Change Account بر روی دکمه ی More settings که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کرده و به تب Deleted Items بروید.
گزینه ی Move Deleted items in the following folder on the server را تیک بزنید.
پس از انتخاب Inbox روی دکمه ی New Folder کلیک کنید و یک فولدر با نام trash بسازید. توجه کنید که تنها از حروف کوچک استفاده کنید وگرنه به ارور برخورد میکنید.
فولدری که به تازگی با نام trash ساخته اید را انتخاب کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

 Deleted Items

توجه : در ورژن های جدیدتر Microsoft OutLook (آفیس 15 به بعد) حل کلیه ی خطاهایی که در بالا به آنها اشاره شد، طریق ابزار SCANPST.EXE که در محل نصب آفیس موجود است انجام میپذیرد. در صورتی که ارسال های “مرکز آموزش های ونداهاست” را دنبال کنید، در آینده از این ابزارک و نحوه کار با آن صحبت خواهیم نمود.

اشتراک در خبرنامه ونداهاست
با عضویت در خبرنامه ونداهاست، اولین کسی باشید که از پیشنهادها، تخفیف ها و امکانات جدید ونداهاست باخبر میشود.
ایمیل شما محرمانه باقی خواهد ماند و در هر زمان میتوانید اشتراک خود را لغو کنید.

دسترسی آسان به این صفحه لینک کوتاه :
QR Code For:  آموزش تنظیم نرم افزار Outlook برای ارسال و دریافت ایمیل

Post Author: Admin