آموزش تغییر دامنه اصلی یا ویرایش دامنه در دایرکت ادمین

آموزش تغییر دامنه اصلی یا ویرایش دامنه در دایرکت ادمین

گاهی ممکن است نیاز داشته باشید که دامنه ی اصلی هاست خود را در کنترل پنل دایرکت ادمین تغییر داده و به دامنه ی دیگری تبدیل کنید و یا اینکه نام دامنه ای که از پیش در پنل شما موجود است را ویرایش کرده و در آن تغییراتی ایجاد کنید. هرچند به طور کلی تغییر دامنه ی هاست را به دلیل امکان بوجود آمدن مشکل در بارگذاری و دسترسی به سایت، توصیه نمیکنیم اما اگر به هر دلیل انجام این کار برای شما ضروری است، با دنبال کردن آموزش زیر میتوانید به نتایج دلخواه دست پیدا کنید. این آموزش در دو بخش برای شما کاربران گرامی تدارک دیده شده است. در بخش اول آموزش به نحوه ی ویرایش نام دامنه میپردازیم و سپس در بخش دوم چگونگی تغییر دامنه ی اصلی در کنترل پنل DirectAdmin را به همراه هم مرور میکنیم. با ما همراه باشید.

ویرایش یک دامنه در دایرکت ادمین
توجه داشته باشید که بر اساس قالبی که میزبان شما در هاست شما به کار گرفته است، آنچه در هاست خود مشاهده میکنید ممکن است کمی با تصاویر زیر متفاوت باشد. اما به هر شکل اصول کار یکسان خواهد بود.
برای انجام این کار پیش از هر چیز لازم است وارد کنترل پنل هاست خود شوید. اگر با نحوه ی انجام این کار آشنا نیستید، بهتر است ابتدا آموزش لاگین به دایرکت ادمین را مورد مطالعه قرار دهید. پس از ورود به کنترل پنل، مطابق تصویر زیر به بخش Domain Setup مراجعه کنید.

تنظیمات دامنه ها در دایرکت ادمین

در صفحه ی جدیدی که برایتان باز میشود روی Change a Domain name کلیک کنید. توجه داشته باشید که این بخش بسته به قالبی که استفاده میکنید، ممکن است به شکل لینک ساده یا دارای آیکن باشد. (به تصویر زیر توجه کنید)

ویرایش نام دامنه در دایرکت ادمین

در مرحله ی بعد و پس از کلیک بر روی Change a domain name صفحه ی جدیدی مطابق تصویر زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد :

انتخاب نام دامنه ی جدید

مطابق تصویر، در سمت چپ با استفاده از منوی دراپ داون، دامنه ای که مایلید نام آن را تغییر دهید انتخاب کنید و سپس در سمت راست در فیلد مربوطه، آدرس جدید را وارد کنید. در پایان جهت ذخیره تغییرات روی دکمه ی Change کلیک کنید.

تغییر دامنه ی اصلی در دایرکت ادمین
در اینجا فرض میکنیم که شما قبلا وارد کنترل پنل هاست خود شده اید. بدیهی است که برای اجرای آموزش این بخش، ابتدا باید دامنه ی دلخواه خود را که مایلید تبدیل به دامنه ی اصلی شود به دایرکت ادمین اضافه کرده باشید. در صورتی که هنوز دامنه ی خود را به کنترل پنل اضافه نکرده اید میتوانید آموزش افزودن دامنه به دایرکت ادمین را مطالعه کنید. پس از افزودن دامنه مانند آنچه در بخش قبلی آموزش به آن اشاره شد، به بخش Domain Setup مراجعه کنید. سپس جلوی دامنه ی مورد نظر در ستون Select روی چک باکس کلیک کنید تا دامنه انتخاب شود. (مانند تصویر زیر)

تبدیل به دامنه اصلی دایرکت ادمین

در پایان روی دکمه ی Set as default کلیک کنید تا دامنه ی مورد نظر تبدیل به دامنه ی اصلی هاست شما شود.

در اینجا مجددا روی این نکته تاکید میکنیم که اعمال هر نوع تغییر در دامنه میتواند منجر به بروز مشکل در سایت شما و عدم بارگذاری صحیح آن شود. بنابراین پیش از اعمال هر نوع تغییر، دقیقا همه ی جوانب را ارزیابی کرده و همچنین در صورت نیاز از هاست خود بکاپ تهیه کنید.

اشتراک در خبرنامه ونداهاست
با عضویت در خبرنامه ونداهاست، اولین کسی باشید که از پیشنهادها، تخفیف ها و امکانات جدید ونداهاست باخبر میشود.
ایمیل شما محرمانه باقی خواهد ماند و در هر زمان میتوانید اشتراک خود را لغو کنید.

دسترسی آسان به این صفحه لینک کوتاه :
QR Code For:  آموزش تغییر دامنه اصلی یا ویرایش دامنه در دایرکت ادمین

Post Author: Admin