آموزش تغییر نام دامنه هاست در کنترل پنل پلسک

آموزش تغییر نام دامنه هاست در کنترل پنل پلسک

گاهی ممکن است نیاز داشته باشید دامنه ی اصلی خود را در پلسک تغییر نام دهید و یا اینکه بخواهید نام یکی از دامنه های موجود در کنترل پنل پلسک را ویرایش کنید. در آموزش امروز تصمیم داریم روش انجام این کار را به شما آموزش دهیم. لطفا توجه داشته باشید که به طور کلی توصیه میشود که حتی الامکان از تغییر نام دامنه ها پرهیز کنید چرا که این امر میتواند به بوجود آمدن مشکلات در بارگذاری و یا بعضا در برخی بخش های دیگر مرتبط به سایت شما منجر شود اما به هر شکل در صورتی که انجام این امر برای شما ضروری است، جهت تغییر نام یک دامنه یا عوض کردن دامنه ی اصلی هاست خود میتوانید از آموزش زیر استفاده کنید.

تغییر نام دامنه در کنترل پنل Plesk
توجه داشته باشید که چه تصمیم داشته باشید دامنه ی اصلی خود را تغییر دهید و چه بخواهید صرفا نام یک دامنه را که در هاست شما موجود است، ویرایش کنید، روش انجام کار یکسان خواهد بود. برای تغییر نام دامنه میتوانید به شکل زیر عمل کنید.
برای شروع ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شوید. اگر نمیدانید چطور باید این کار را انجام دهید، آموزش ورود به کنترل پنل پلسک را مطالعه کنید. پس از ورود به کنترل پنل، مانند تصویر زیر روی تب Websites and Domains کلیک کنید.

تب websites and domains در پلسک

سپس مانند تصویری که در زیر درج شده، جلوی دامنه ی مورد نظر بر روی لینک Hosting Settings کلیک کنید.

تنظیمات hosting settings در پلسک

در صفحه ی جدیدی که برای شما باز میشود، مانند آنچه در تصویر زیر نمایش داده شده در فیلد Domain name ویرایش دلخواه را بر روی نام دامنه اعمال کرده و یا در صورت نیاز نام دامنه رو به طور کامل به آنچه مایلید تغییر دهید.

تغییر نام دامنه در پلسک

در پایان تغییرات را تایید کنید تا نام دامنه به نام جدیدی که انتخاب کرده اید تغییر یابد.
مجددا در پایان روی این نکته تاکید میکنیم که تنها در صورت ضرورت و با علم کامل به کاری که مایلید انجام شود، چنین تغییری را اعمال کنید. چرا که انجام تغییر بر روی یک دامنه میتواند منجر به بروز مشکل در سایت شما شده و از بارگذاری صحیح آن جلوگیری کند و یا باعث بروز اختلال در کارکرد سایر سرویس های وابسته به سایت شما شود.

اشتراک در خبرنامه ونداهاست
با عضویت در خبرنامه ونداهاست، اولین کسی باشید که از پیشنهادها، تخفیف ها و امکانات جدید ونداهاست باخبر میشود.
ایمیل شما محرمانه باقی خواهد ماند و در هر زمان میتوانید اشتراک خود را لغو کنید.

دسترسی آسان به این صفحه لینک کوتاه :
QR Code For:  آموزش تغییر نام دامنه هاست در کنترل پنل پلسک

Post Author: Admin