آموزش ایجاد ساب دامین یا زیر دامنه در دایرکت ادمین

آموزش ایجاد ساب دامین یا زیر دامنه در دایرکت ادمین

زیر دامنه ها یا subdomain ها به شما اجازه میدهند تحت آدرس دامنه ی خود، بخش های جدیدی برای وبسایت خود ایجاد کنید که هر یک از این بخش ها میتوانند به طور کاملا مستقل از سایت عمل کرده و دارای محتوای خاص خود باشند. فرضا اگر بخواهید برای سایت خود با آدرس domain.com یک انجمن گفتگو ایجاد کنید، کافی است یک ساب دامین با آدرس forum.domain.com ایجاد کرده و محتوای دلخواه را در این آدرس روی هاست خود قرار دهید تا کلیه ی کاربران با وارد کردن آدرس ذکر شده بتوانند به انجمن شما دسترسی داشته باشند. بدیهی است که این مسئله محدود به ایجاد انجمن گفتگو نیست و با استفاده از زیر دامنه ها میتوان انواع بخش ها اعم از بلاگ، بخش دانلود، بخش های مختلف سایت با زبان های مختلف و … را ایجاد کرد. بنابراین دانستن این امر که سابدامین ها چگونه ایجاد میشوند و چطور میتوان آن ها را مورد استفاده قرار داد، برای کلیه ی اشخاصی که دارای وبسایت هستند، کاملا حائز اهمیت است. پیش تر روش ست کردن آی پی روی ساب دامین در دایرکت ادمین را به شما آموزش دادیم. در آموزش امروز نحوه ی ایجاد یک زیر دامنه در دایرکت ادمین و مدیریت آن را به همراه هم مرور میکنیم. با ما همراه باشید.

چگونه در DirectAdmin یک زیر دامنه ایجاد کنیم؟
برای انجام این کار ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شوید. اگر با روش انجام این کار آشنا نیستید، آموزش ورود به دایرکت ادمین را مطالعه کنید. در ادامه مطابق تصویر زیر روی لینک Subdomain Management کلیک کنید تا ناحیه مربوطه برای شما بارگذاری شود.

مدیریت زیر دامنه ها در دایرکت ادمین

در ادامه صفحه ای مشابه تصویر زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد :

ایجاد سابدامین در دایرکت ادمین

مطابق تصویر در فیلد Add Subdomain نام دلخواه خود را برای زیر دامنه وارد کرده و سپس جهت ایجاد زیردامنه روی Create کلیک کنید.
سابدامین ساخته شده و در لیست سابدامین ها به نمایش در خواهد آمد. حال وقت آن میرسد که محتوای مورد نظر را در سابدامینی که به تازگی ساخته اید قرار دهید. برای این کار کافی است محتوای دلخواه را در فولدری که به نام سابدامین تحت داکیومنت روت دامنه ی اصلی شما ایجاد شده است، بارگذاری نمایید.
حال فرضا اگر مایل باشید یک سابدامین را که قبلا ساخته اید، از هاست خود حذف کنید، کافی است که در لیست سابدامین ها جلوی سابدامین مربوطه در ستون Select چک باکس را تیک زده و سپس روی دکمه ی Delete Selected کلیک کنید. توجه داشته باشید که اگر قبل از حذف سابدامین گزینه ی Remove Directory Contents را نیز تیک بزنید، کلیه ی محتوای موجود در سابدامین به طور کامل از هاست شما پاک خواهد شد. بنابراین در استفاده از این گزینه دقت کنید.

اشتراک در خبرنامه ونداهاست
با عضویت در خبرنامه ونداهاست، اولین کسی باشید که از پیشنهادها، تخفیف ها و امکانات جدید ونداهاست باخبر میشود.
ایمیل شما محرمانه باقی خواهد ماند و در هر زمان میتوانید اشتراک خود را لغو کنید.

دسترسی آسان به این صفحه لینک کوتاه :
QR Code For:  آموزش ایجاد ساب دامین یا زیر دامنه در دایرکت ادمین

Post Author: Admin