آموزش ریدایرکت و پارک دامنه در InterWorx

آموزش ریدایرکت و پارک دامنه در InterWorx

در این آموزش شما یاد خواهید گرفت که 1- چگونه یک دامنه را بر روی دامنه ی اصلی خود پارک نمایید. و 2- چگونه یک دامنه را به مقصد مورد نظر ریدایرکت کنید. توجه داشته باشید که این آموزش بر اساس قالب پیش فرض کنترل پنل InterWorx تهیه شده و در صورتی که قالبتان را عوض کرده باشید، ممکن است چیزی که میبینید کمی با تصاویر موجود در این آموزش متفاوت باشد.

برای شروع ابتدا وارد کنترل پنل InterWorx شوید.
در سمت چپ صفحه، در منوی اصلی Hosting Features مطابق تصویر زیر، آیتم Domains را پیدا کنید و وارد زیر منوی “Pointer” شوید.

آموزش ریدایرکت و پارک دامنه در InterWorx

پس از کلیک روی زیر منوی Pointer شما به صفحه ای مطابق تصویر زیر هدایت میشوید که کلیه ی امکانات لازم برای ریدایرکت و یا پارک دامنه را در اختیار شما قرار میدهد.

آموزش ریدایرکت و پارک دامنه در InterWorx

برای ریدایرکت دامنه :
1 – آدرس دامنه ی مبدا را در فیلد Domain بدون http://www. وارد نمایید.
2 – در قسمت Pointer Type در صورتی که میخواهید دامنه ی مبدا، برای همیشه به دامنه ی مقصد ریدایرکت شود، گزینه ی Permanent Redirect (301) را انتخاب نموده و در غیر این صورت گزینه Temporary Redirect (302) را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که انتخاب صحیح این گزینه برای سئو و موتور های جستجو حائز اهمیت است.
3 – آدرس دامنه ی مقصد (دامنه ای که میخواهید به آن ریدایرکت شوید) را در قسمت Points To وارد نمایید.
4 – روی دکمه ی Add کلیک کنید. پس از کلیک کردن روی این دکمه، باید ریدایرکت شما در لیست Existing Pointers در پایین صفحه نمایش داده شود.

برای پارک دامنه :
1 – آدرس دامنه ای که مایلید روی یکی از دامنه های موجود در هاستتان پارک کنید را در قسمت Domain، بدون http://www. وارد نمایید.
2 – در قسمت Pointer Type گزینه ی Server Alias را انتخاب نمایید.
3 – دامنه ی مقصد را در قسمت Points To وارد نمایید.
4 – روی دکمه ی Add کلیک کنید. پوینتر (اشاره گر یا همان دامنه ی پارک شده) باید در قسمت Existing Pointers در پایین صفحه به نمایش در بیاید.

حذف یک ریدایرکت یا پارک :
برای حذف ریدایرکت ها یا پارک دامین های اضافه شده، کافی است در کنار هر یک از آنها که مایلید حذف شوند، بر روی دکمه ی Delete کلیک نمایید.

نکته :
برای کار کردن صحیح ریدایرکت و پارک دامنه، لازم است از پیش DNS های دامنه های دلخواه خود را بر روی سروری که سایت شما در آن قرار دارد ست کرده باشید تا عملیات بدون مشکل صورت پذیرد.
توجه داشته باشید که اجرایی شدن کلیه ی اعمال مربوط به دامنه ممکن است تا چند ساعت به طول بیانجامد. بنابراین لازم است کمی صبور باشید.

اشتراک در خبرنامه ونداهاست
با عضویت در خبرنامه ونداهاست، اولین کسی باشید که از پیشنهادها، تخفیف ها و امکانات جدید ونداهاست باخبر میشود.
ایمیل شما محرمانه باقی خواهد ماند و در هر زمان میتوانید اشتراک خود را لغو کنید.

دسترسی آسان به این صفحه لینک کوتاه :
QR Code For:  آموزش ریدایرکت و پارک دامنه در InterWorx

Post Author: Admin